Web Tasarım Seo Optimizasyon

Web Tasarım Seo Optimizasyon

Web Tasarım Seo Optimizasyon
 “Kursistem İle sektörünüzün lideri olmaya hazırlanın “

Seo Uzmanı Seo genel anlam itibari ile ingilizce den gelen Search Engine Optimized Kelimelerin baş harflerinin aldığı kısa açıklaması olan Seo Arama Motoru Optimizasyonu yani siz var olan veya sıfırdan yapılacak olan bir web sayfasının arama motorlarına uygun bir şekilde hazırlanmasına yapılan işe site içi seo denilmektedir.

Seo içeriden başlar bizler Seo uzmanı olarak bir web sitesinin içerisini Seo Analizlerine uygun olup olmadığına bakılır daha sonrasın dış tarafdan gelen organik hit ve gelen referans bağlantılar(Backlink) kontrolleri üzerine bir kaç ufak analizler halinde belirtilen web sitesinin seo çalışmalarını başlangıç olarak dikkat etmekteyiz.

Ardından analizlerimizi daha geniş kapsamlı araştırarak hangi zaman nerede dış çalışma nerede iç çalışma ve hangi metodlarda yapılan çalışmaları çözerek daha sonrasın keywords(kelime) analizleri ile dışarıdan gelecek olan organik hitin belirlenmesinde gerekli paneller ve yazılım aracılığı ile daha fazla tıklama alarak sitemizin Alexa dünya ve ülke sıralamalarında ilerlemesini sağlayarak Aslında bunun tam anlamıyla kısa ve net bir tanımı yapılamaz.

Çünkü seo dediğimiz şey gerçekten çok zor ve zahmetli bir iştir. Ama biz bu işi sizlere kısa ve öz bir biçimde anlatmayı deneyeceğiz. Öncelikle bir SEO uzmanı için en iyi ve tek referans geçmişte çalıştığı sayfalardır.Seo bir web sayfasını en üstlere çıkarmaya yarayan çalışmadır.

Seo uzmanı ise seo çalışmasını yapan kişidir.Herhangi bir web sitesinin seo ile alakalı tüm işlemlerini son evreye kadar arama motorlarına uyumlu olacak bir şekilde en iyi hale getirme işini yöneten kişiye “SEO UZMANI” denir.Seo Uzmanının ana görevlerinden biri ticari gelirler elde etmemizi sağlamaktır.Web sitelerini başta google olmak üzere çeşitli arama motorlarında belirlenen kelimeyi en üstlere çıkarma , siteleri bilinir hale getirmesi uzmanının görevleri arasındadır..Seo Çalışmalarının iki çeşidi vardır ;

1*)Site İçi Seo Çalışmaları

Site içi çalışma yaparken seo uzmanı buralara özen gösterir SEO çalışmaları için bu kriterler hayati önem taşır.

*İçerik özgünlüğü

*HTML kodlamanın standartlara uyumluluğu,

*Site içi linkleme yapısının SEO

uyumluluğu,

*Sitenin Google, Bing ve Yahoo tarafından tavsiye edilen XML site haritası desteğine sahip olması, *Sitede içeriğinde anahtar kelime kullanım oranı, *Site içi linklerde anahtar kelime kullanım oranı, *Site başlık ve

açıklama (title tag, description tag) alanlarının içerikle uyumlu olarak hazırlanmış olması, *Sitede gizli kod ve link kullanılmaması.

2*)Site Dışı Seo Çalışmaları

Sosyal medyadaki durum, başka sitelerden edinilen bağlantılar (kalite-aynı içerik site-bağlantılarda anahtar kelime ve seçimi) sosyal imleme. Yukarıda verdiğimiz başlıklar seo uzmanlarının uyguladığı işlemlerdir bunları başlık halinde yazdık.Bu başlıklardan bazılarını makalelerimizde açıkladık açıklamaya devam ediyoruz.Unutmayın doğru yapılan bir seo çalışması ile hayal bile edemeyeceğiniz kazanımlar elde edebilirsiniz. Seo’daki alt başlıkları yani çalışması muhtemelen olan konular nelerdir ? Seo Optimizasyonu ilk dediğimiz gibi içeriden bşlar demiştik, İçeriden kastımız site içerisinde ki kodlama htaları ve yapısal olarak içeriklerin doluluğu ve seo uyumlu olup olmadıklarını hakkında bir tür analizler. Url Rewrite yapısı site yüklenme hızı vb. çeşitli sebeplerle incelenmesi gerekmektedir.

Site Yüklenme hızı ise hem kullanıcı bakımından hemde Arama motoru bootlarının sitelerimizi indexlerken sorun yaşamaması için bu durumu göz önünde yıldızlı bir derecede yüksek mertebede tutmasında fayda

olacaktır.

Site görsellerinde optimize yapılması seo için yani arama motorları için en ideal bir hale getirilmesi indexlerken yapısal olarak hızlı index almasını sağlamaktayız. SİTE DIŞI SEO Seo içeriden başlar demiştik ve Optimize işlemlerimizi içeriden halledebildiğimiz kadar halletmeye çalıştık ayrıca Seo Sabır ve metanet işidir.

Metodlarının tutması yada tutmaması gibi bir işlemdir. Sen metod geliştirirsin geliştirdiğin metod ya tutar yada farklı stratejilerde ilerleme sağlamaya çalışırsın. Seo içeriden sonra yeni açılan siteler için ilk 5 veya 6 ay

içeriden devam eder sürekli olarak içerik sağlamak ve onunla beraber site içerisinde geliştirmeler sağlamak oldukça önemli olurken son derece özgün ve internet dünyasına kategoriniz hakkında bilgilendirici özgün içerikler vermeniz sizin bu ilk dönemlerde 6 aylık gibi minimum bir dönemde bu içerikler sağlam bir şekilde oluşmaya başlayacaktır.

Özgün içerikler her zaman bizleri kurtarmaya bilir sadece özgün text(yazı) ile başarı sağlanmadığı durumlarda dışarıdan takviye yani dış bağlantılardan referans almaya başvuran arkadaşlarımızın acemelik yaptığını görmekteyiz.

SEO ANALİZ

Seo analiz, kelimelere göre arama hacmi ve rekabetin belirlendiği arama motorlarında yapılan aramalarda değişiklik olup olmadığını kontrol etmesine denir. Seo hakkında bilgili olan kişilerin en iyi ve en temel hedefe ulaşmasını sağlayan araçtır. Google’ın özel oluşturduğu anahtar kelime aracı (google keyword tool)kelimelerin ne kadar arandığı, rekabet hacmi ve tık başı kazanç gibi bilgilerini sunduğu google adwords kullanıcıları için çıkarılmış olsada, kullanıcılar için önemli olan siteler arası rekabet ve ne derece çalışma yapacakları hakkında yol göstermesidir.

Reklam aracı olarak herkezin yaptığı yanlışlar yıllardır dikkatimi çekiyor. Büyük sitelerin yapmadığı ve adwords’e paralar yatırılıp halen reklam döndürüldüğü ülkemizde harcanan bütçe çok büyük boyutlardadır. Bence yazık olan harcanan paralardır. Aslında kelimelerde seo çalışması yapılsa sürekli ve daha karlı bir dönüş sağlanacak ve sitelerin google sıralaması yükselecektir. Seo Analizi nasıl yapılır Analiz yapacak kişi ve ya kurumun google yönergelerini bilmesi, hakkında bilgi sahibi olması ve çalışmalar sonucunda sonuçları sizin lehinize kullanabilmesi gerekmektedir.

Sitenizin geçmişten günümüze kayıtları incelenir, sitenizden alınan veriler değerlendirilir ve hepsi bir kayıt altında toplanır. Google yönergelerine göre bugüne kadar yapılan aykırı davranışlarınız incelenir ve yapılan yatırımlar öğrenilir. Analiz türkçe kelimelerle süslüyerek yapılmaz. Seo tamamen tecrübe ve bilgi işidir. En İyi Seo Analiz Siteleri Website Grader: Siteler için Seo analizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal ağlar ve eksikleri 6 farklı araçla değerlendirebilirsiniz. Seo Site Checkup: En ince detaya kadar sitelerinizi analiz edicek bir sitedir. Title, resim, favicon ve taglar gibi en ince ayrıntıları analiz edip rapor şeklinde sunmaktadır. Submit Express: Bu site meta tag analizinde başarılı bir sitedir. Spider veya google bot ile sorgulamaları yapabilirsiniz.

Seo Workers: Bu site kelimeler,site içindeki linkler, site dışı yapılan linkler ve taglar gibi bir çok şeyin analiz etmektedir. Seo Administrator : Site içerisinde pek çok alanı sorguluya bileceğiniz optimizasyon sitesidir. Seo Optimizasyon Arama Motoru arama sonuçları üzerinde hedeflenen arama kelimelerde arama yapıldığında üst sıralarda yer almak için yapılan bir dizi işlem için verilen genel addır. Arama sonuçlarında ikinci ve üçüncü sayfada yer almak size pek bir getiri sağlamaz, zira pek çok kişi, arama sonuçlarının ilk sayfasında beliren sonuçlardan tatmin olurlar.

Web Tasarım Seo Optimizasyon

Web Tasarım Seo Optimizasyon

Genel olarak herkes, hedefledikleri anahtar kelime için yapılan aramaların sonuçlarında birinci sayfada, hatta birinci sayfanın ilk sırasında yer almayı ister. Ancak bunu başarmak için sitenizi optimize etmeniz ve ona uygun olarak kodlamanız gerekmektedir. SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” veya “Arama Motoru Optimize Edici” cümleleri için kullanılan bir kısaltmadır. Web sitenize Seo hizmeti alırken çok dikkatli olmalısınız, çünkü Seo firması web sitenizi daha iyi yere getirebilirde, daha kötü yere taşıyabilirde. Kursistem Bilişim Teknolojileri olarak SEO hizmetinde yapacağımız önemli şeyler

1. Web Sitenizin yapılandırmasını ve site haritasının incelenmesi.

2. Teknik öneriler örnek olarak W3C Valid olması.

3. ıçerik oluşturma ve içerik geliştirme.

4. Çevrimdışı ve çevrimiçi kampanya yönetimi.

5. Anahtar kelime araştırması ve bu araştırma sonuçlarının size rapor edilmesi.

Arama motorlarında genellikle ücretli reklamlar ve organik sonuçlar sonuçlanmaktadır. Arama motorlarına reklam vermek sitenizin değerini yükseltmez veya küçültmez. Unutmayın Kimse arama motorlarında 1. sıra garantisi veremez. Bunu söyleyen biz değiliz dünyaca ünlü arama motoru Google ilgili link: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35291 SEO Hizmetinin Faydaları Web Sitelerinin internet kullanıcılarına hitaben hazırlandığını düşünürsek, ziyaretçisi olmayan sitelerin hiçbir değerinin olmadığını daha iyi kavramış oluruz. ışte bu yüzden SEO ile yapılacak çalışmalar ve bu sayede sitelere uygun portföyün erişiminin sağlanması büyük bir önem taşır. Arama Motoru Optimizasyonu Kapsamında Yapılan Çalışmalar · Google Sitemap çalışması. · Anahtar kelime analizleri. · Site meta etiket ve anahtar kelime düzenlemeleri. ·Google Analyticsbağlantı ve analizleri. · Google Adwords reklam danışmanlığı. · Link popülarite arttır mı.