Bölgesel SEO Uzmanı

Bölgesel SEO Uzmanı

SEO Nedir?

SEO ingilizce “search engine optimization” kelimelerinin baş harfleri alınarak yapılan kısaltmadır. Türkçesi arama motoru optimizasyonu olan SEO , aslında arama motorlarında sitelerinizin daha iyi sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların tümüdür.

Seo Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarının yüzlerce hatta binlerce basamağı vardır ve bu basamaklar 3 başlıkta toplanır. Bunlar , Techical SEO, On-Page SEO ve ve Of-Page SEO dur. Bu basamaklardan önemli olan birkaç örnek vermek gerekirse Örneğin web sayfalarınızın açılış hızı , web sitenizin mobil uyumlu halde olması , özgün içerikler , heading başlıkları , meta etiketleri, backlinkler vs.

SEO Çalışmaları Nelerdir?

SEO çalışmaları 3 ana başlıkta toplanabilir. Bu başlıklar ; Techical SEO (Teknik SEO), On-Page SEO (Sayfa İçi SEO) ve Of-Page SEO (Sayfa dışı SEO)’dur.

Teknik SEO

Techical SEO yani Teknik SEO site yazılımı , sitenin hız opimizasyonu , site haritası , hata sayfaları ssl yapısı ve url yapısını inceler.

Sayfa İçi SEO

On-Page SEO yani sayfa içi SEO , içerik optimizasyonu , içeriklere video resim ekleme , meta etkiketleri , heading etiketleri , kırık linkler, otoriter içerik ve site içi çıkan linkler gibi konuları inceler.

Sayfa Dışı SEO

Off Page SEO yani sayfa dışı SEO , sayfanızın dışarıdan aldığı her türlü referans bağlantıları , backlinkleri , sosyal medya tanıtımları gibi konuları içerir. Backlink planlaması web siteniz için büyük önem arz etmektedir. İyi bir planlama yapılamadan yapılan backlinkler web sitenize zarar bile vermektedir.

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı arama motorlarına web sitenizdeki içerikleri daha iyi tanıtmak , web sitenizin içeriklerini otoriter hale getirmek ve arama sonuçlarında sitenizin daha iyi bir sıralamaya gelmesini sağlayan kişidir. SEO uzmanı site içi ve site dışı birçok konuya odaklanır ve daha iyi bir sıralama için yüzlerce yol uygulayarak , web sitenizin arama motorlarındaki sayfa puanını artırır.

SEO Uzmanı Ne kadar Maaş Alır

SEO uzmanının ne kadar maaş aldığını söylemek çok yanlış olacaktır. Çünkü bir seo uzmanı çalıştığı şirkete ve alanındaki başarısına göre maaşı çok farklılık gösterecektir. Örneğin bir telefon şirketinin SEO uzmanlığını yapan bir SEO uzmanının işinin çok önemli , rekabetinin çok yüksek olması ve alanında çok iyi olmasından dolayı aylık maaşı 50.000 TL ‘ye kadar çıkmakta iken , küçük bir işletme için bu tutar 4.500 TL gibi rakamlara kadar düşmektedir. Yani SEO uzmanı maaşı kendini geliştirmesi , işinin önemi ve çalıştığı firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

SEO Fiyatları

SEO fiyatları SEO almak istediğiniz siteye , SEO almak istediğiniz süreye ve yardım almak istediğiniz konulara göre değişmektedir. Biz websitetasarimcisi.com olarak siteniz ile ilgili ücretsiz olarak site raporu oluşturuyoruz ve siteniz için hangi konularda seo ya ihtiyacı olduğunu ayrıntılı olarak size sunuyoruz. Eğer isterseniz de bütçenize ve sizin tercihinize göre sitenizi arama motorları için optimize etmekteyiz.

Kimler SEO Uzmanı olabilir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) eğitimini alan herkes SEO Uzmanı olabilir. Ancak iyi bir SEO uzmanı olabilmek için HTML, JAVASCRIPT,PHP ve SQL dillerini bilmek SEO uzmanı açısından faydalı olacaktır. Özellikle web tasarım ve kodlama işini yapanlar SEO işini daha kolay öğrenmektedirler.

SEO Ajansı

Web sitelerinizin google, yandex, bing , yahoo vb. arama motorlarında üst sıralarda yerini almasını istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız , sizin bir seo ajansına ya da bir seo uzmanına ihtiyacınız var demektir. Websitetasarimcisi.com olarak Türkiye’nin en iyi seo uzmanı olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Etiket Bulutu

 • SEO,
 • SEO Nedir,
 • SEO Uzmanı,
 • Arama motoru optimizasyonu,
 • Web sitesi seo,
 • Google seo uzmanı,
 • Seo hizmeti,
 • Seo fiyatları,
 • Google seo,
 • Seo ajansı,
 • Googleseo,
 • Arama motoru optimizasyonu,
 • Seo çalışması,
 • Seo paketleri,
 • Seo danışmanı