Madenler Web Tasarım – 0505 815 6577

Madenler Web Tasarım – 0505 815 6577

Madenler Web Tasarım – 0505 815 6577
Her Sektöre Uygun

Web Sitesi Tasarımları

Hangi sektörde olursanız olun, uygun fiyatlarla bir web sitesi tasarımına sahip olmak için 0505 815 65 77 nolu telefon numaramız dan bizimle iletişime geçebilirsiniz !

İnşaat, Makine, Hukuk, Gemi&Yat, Ambalaj, Sağlık, Emlak, Eğitim, Bilişim, Elektrik&Elektronik, İmalat, Mobilya, Nakliye, Danışmanlık, Temizlik, Muhasebe ve Diğer TÜM SEKTÖRLER için uygun olan temalarımıza göz atın!


Dijital medyanın çok fazla gelişmesi ve hayatımızda yer edinmesiyle birlikte bu alanlara olan rağbet her geçen gün artmaya başladı. Özellikle teknolojik anlamda yaşanan gelişmeler tablet ve akıllı telefonların bambaşka bir seviyeye ulaşmasını sağladı. Hal böyle olunca tüm işlerimizi internet üzerinden kolayca halledebilir hale geldik. Dolayısıyla bu durum marka ve firmaların dijital medya üzerinde var olmalarını bir gereklilikten ziyade ihtiyaç haline getirdiğinden web tasarım sektörü de buna paralel olarak gelişim gösterdi.

Birçok marka ve firma kendine özgü web siteleri ile online ortamlarda yerini almaya başladı. Çünkü artık dijital dünyada var olmanın yolu kendinize has bir yeriniz yani web siteniz olmasından geçiyor. Ayrıca e ticaret sistemlerinin gelişmesi ve internet üzerinden alışveriş yapabilmenin kolaylaşması markaları bu alanlarda faaliyet göstermeye itti. Diğer yandan bu web siteleri markalar için adeta bir dijital vitrin haline geldi. Artık müşteriye ulaşmanın en kolay ve etkili yolunun online ortamlardan geçtiğinin farkındalar. Çünkü insanlar zamanlarının büyük bir kısmını internet üzerinde geçiriyor ve bu süre gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dolayısıyla potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve onların ihtiyaçlarına cevap verebilmeniz için sizinde dijital medya üzerinde var olmanız web tasarım yaptırmanızdan geçiyor.

Çekmeköy Web Tasarım

Gelişen teknoloji geçen her gün bizim için yeni bir kavram kazandırıyor, bu kavramlar hayatımıza o kadar hızlı giriyor ki çok kısa zamanda kanıksıyoruz. Bu kavramlardan bir tanesi de “web sitesi tasarımı” olarak hayatımızda yerini çoktan aldı ve hatta uzun zaman önce hayatımızın bir parçası halini aldı.

Tüm bu kavramların hayatımıza bu denli hızlı girmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de gelişen teknoloji ile farklı ihtiyaçlarımızın doğuyor olması, hiç kimsenin web sitesi tasarımı neden ihtiyacımızdır diye düşünmediğinden eminim, çünkü bu gerçekten bir ihtiyaç. Kim daha çok müşteriye ulaşmak istemez ya da gazetelere televizyonlara reklam vermek yerine kendi bütçesi kadar tanıtım yapmak istemez. Evet, online dünya bize büyük bir esneklik sağladı, bir düşünün internet olmasaydı hangi reklam kanallarını kullanırdınız ilk akla gelen TV reklamları ama maliyetini düşündüğünüzde çok büyük olduğuna eminsinizdir ve bu size müşteri kazandırsa da kazandırmasa da bu parayı ödersiniz peki web tasarım yaptırırsanız nasıl olur biliyor musunuz? Yayınladığınız reklamdan sitenize kimse gelmezse hiçbir para ödemezsiniz, kısacası kazan kazan mantığı vardır. Bunun yanında düşük bütçeli reklam yapabilmeniz de mümkündür şaka değil isterseniz 10 TL bile reklam yapmanız mümkün.

Aslına bakılırsa reklamdan da öte sitenizin olması demek internette görünüyor olmanız demektir, dükkânınızın ya da ofisinizin tabelası var değil mi, peki bunun amacı ne? Yoldan geçenler için tabela koyuyorsanız internette gezinenler için de bir web sitesi yaptırmanız şart demek hiç de yanlış olmayacaktır. Amacımız kolay ulaşılabilir ve tanınır bir firma yaratmaktır. Tabii interneti kullananların sayısının yoldan geçenlerden çok daha fazla olduğunu da eklemeden geçemeyeceğim.

Reklamın birçok çeşidi var bunların bazılarına yukarıda da değindik, tümünün amacı potansiyel müşterimizi kazanmak, bir yerde sizin müşterilerinizin olduğunu biliyorsanız onlara bir şekilde ulaşmak istemeniz çok normal. Bu yeri geliyor bir dergide reklam oluyor, yeri geliyor bir afiş çalışması oluyor bu hedeflediğiniz alana göre değişiyor. Örneğin şehir dışındaki müşterilerine firmanızın bulunduğu bölgede afiş çalışması yaparak ulaşamazsınız. İnterneti kullanan potansiyel müşterilerinize erişmek için de en iyi yol web sitesi tasarımı yaptırmaktır.

Reklamın firmalar için ne kadar değerli olduğunu anlatan pek çok söz ve hikaye vardır, düşündüğünüzde sizin de aklınıza birkaç tane gelecektir. Örneğin Coca-cola, evlerin musluğundan kola akana kadar reklam yapmaya devam edeceğini söylüyormuş gibi bir hikaye var, tabii ne kadar doğrudur bilemeyiz fakat doğru bir yaklaşım olduğu şüphesizdir. Reklamdan kısacak kadar zengin değilim diyen bir iş adamı vs. bunlar hep reklamın ne kadar gerekli olduğunu anlatmak için kimi uydurulmuş kimi de gerçekten söylenmiş sözlerdir. Hepsinin de tek bir amacı vardır o da reklamın önemini anlatmak ve her zaman tanıtımın geri dönüşü olacağını anlatmaktır. Genel anlamda çoğunluk reklamın gerekli olduğunda hem fikirdir ancak tabiri caizse birçok kişinin çuvalladığı nokta stratejidir. Doğru uygulama ile maksimum verimi almak en mühim noktadır ve web sitesi tasarımı yaptırmak ciddi anlamda verimli bir reklam çalışmasıdır.

Geçmiş nesillere bakıldığında genelde firma sahipleri internete biraz mesafeli yaklaştılar ve bu işe girmekte biraz geciktiler diyebiliriz. Bunun en önemli sebebi faydasını tam olarak kavrayamamış olmaları. Aslına bakarsanız interneti kullanmayı bilmeyen birinin bunun firmasına olacağı katkıları da bilmemesi gayet normal, olaya onların gözünden baktığınızda gerçekten hak vereceksiniz. Ancak iş hayatındaki jenerasyonun yavaş yavaş değişmeye başlaması ile birlikte web tasarımı çok daha fazla gündeme gelmeye ve firmaların bir parçası olarak değerlendirilmeye başladı. Hatta büyük firmalar bu iş için ayrı birimler kurmakla kalmayıp bu birimlere önemli bütçeler ayırmaya özen gösteriyorlar. Bu kadar hızlı gelişmenin sebebini de çok net bir şekilde ifade etmek gerekirse web sitesi yaptırdıktan sonra faydalarını görerek bu alana daha fazla özen göstermeleri ve gösterilen özen arttıkça faydasının da arttığını anlamaları dolayısıyla online birimlerin büyümesi kaçınılmaz olmuştur. Kısacası aslında online birimler büyümüyor ya da şirketin bütçesinden daha fazla pay almıyor, şirketi büyütüyor dolayısıyla kendisi ve bütçesi de büyüyor. Bu büyüme bir kısır döngü şeklinde artarak devam ediyor ve internet şirketlerin kaderini belirleyecek bir hale geliyor. Bir firma düşünün belirli bir bölgede örneğin bir ilçede satış yapıyor ve aynı ürünleri satan hiç kimse olmasın. Herkes mecbur olarak buradan alışveriş yapıyor. Sizce nasıl daha fazla satış yapabilir? Tek ihtimal nüfusun artması, tabii farklı bir ilçede de dükkân açabilir diye düşünebilirsiniz ama bu yeni bir işyeridir ve masrafı da arttıracaktır unutmayın. Nüfusa müdahale edemeyeceği için talebi ve satışı da arttıramayacaktır. O halde ilçe dışına satış yapmalı, bunun için en iyi yöntem de bir web sitesi yaptırmak olacaktır. Yaptırılacak web sitesi tasarımı ile sadece ilçe dışına çıkmış olmayacak tüm ülkeye hatta dünyaya satış yapma şansı olacaktır. Bunun için öyle çok da ahım şahım bir yatırım gerekmediğine emin olabilirsiniz, bütçenize uygun bir alternatif kesinlikle vardır. Bu arada bazı büyük firmaların mağazalarını kapatmaya başladığını da belirtmeden geçemeyeceğim, bunun sebebi ise gayet açık kira ve vitrin maliyeti gibi aslında gereksiz olan birçok maliyetten kurtulmak. Bu markalar mağaza kapatırken sizin büyümek için yeni dükkân açmak yerine web sitesi tasarımı yaptırmak için adım atmanız en doğru karar olacaktır.

Faydalarından bahsedince biraz pembe bir tablo ortaya çıktı diyebiliriz o nedenler biraz da uğraştıracak şeylerden bahsetmeye gayret gösterelim. Kötü gidebilecek ilk şey sitenizin verimli çalışmaması bunun en büyük sebebi de yanlış firma seçmenizdir o yüzden doğru firma ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Bir diğer tehlike sizin gerekli ağırlığı vermemenizdir, örneğin sitenizi güncel tutmazsanız o sitenin açık olmasının da bir gereği yok ya da içeriğinizi gelişi güzel yerleştirirseniz o siteden müşteri beklemeyin. Yani siteyi yaptırdık gelsin müşteriler düşüncesinde olursanız biran evvel o düşünceden kurtulun öyle olsa herkes bir site açıp köşeyi dönerdi, o halde yapmanız gereken özenli olmak, dükkânınızda vitrinin tozunu nasıl her gün alıyorsunuz sitenizin de kontrolünü yapmalısınız, nasıl ki raflarınız düzenli, web sitenizde de ürünleriniz düzenli olacak. Fiyatlarınız güncel olacak, mağazanızda sürekli etiket değiştirdiğiniz gibi web sitenizde de fiyatları değiştireceksiniz. Dükkâna gelen müşteriyi ağırlıyorsunuz sorularına cevap veriyorsunuz o zaman web sitenizden gelen sorulara da anında cevap vereceksiniz. Online dünyanın esnafı olarak hareket etmeniz gerekiyor ki başarılı olabilesiniz, verdiğim örnekler dışında pek çok şey yapmanız gerekir bunları gerekli özeni gösterdiğiniz zaman zaten kendiniz bulacaksınız.

Web sitesi tasarımı yaptırırken olsun diye yaptırmak en büyük hatadır. Yaptır, kenara at sonra çağa ayak uydurduk, teknolojiyi takip ediyoruz de, bu sizce mantıklı mı? Ya da bir hevesle web tasarım yaptırıp 15 gün sonra hiç müşteri gelmedi demek doğru mu? Unutmayın fiziksel mağazası olmadan sadece internette satış yaparak milyar dolar kazanan firmalar var. Siz neden hiç satış yapamayasınız, bunu sebebi ne olabilir? Önce bu soruların cevaplarını bulmaya çalışın ve hata yaptığınız yeri bulup onu düzeltin, hatalarınızı düzeltmeden bu iş olmuyor derseniz alacağınız karşılık yapan nasıl yapıyor olacaktır. Biraz acıması laflar olduğunu kabul ediyorum fakat gerçekler ortada olduğundan hak vereceğinize inanıyorum.

Toparlamak gerekirse web sitesi tasarımı maliyeti de göz önüne alındığında çok avantajlı ve karlı bir yatırım olarak gözükmektedir fakat sihirli bir değnek olduğunu düşünmemek gerektiği de bir gerçektir, biraz profesyonel yaklaşarak özen göstermeli ve bu mecradan en verimli şekilde yararlanmalısınız.